Haber

Yüreğir Belediyesi’nden çocuklara ücretsiz yüzme kursu

Yüreğir Belediyesi tarafından Atakent Mahallesi’ne yaptırılan portatif yüzme havuzu dikkat çekiyor. Uzman eğitmenler eşliğinde ücretsiz olarak verilen yüzme kursuna katılan çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor.

gençlik ve Spor Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Yüzmeyi Bilmeyenler Bırakmasın’ projesinin temelini oluşturan Yüreğir Belediyesi, ilçede kurduğu portatif yüzme havuzunda çocuklara yüzme öğretiyor. Atakent Mahallesi’ndeki 15 Temmuz Şehitler Parkı’nın yanına kurulan portatif havuza çocuklar yoğun ilgi gösteriyor.

Yüzme kursları hafta ortasında 09.00-17.00 saatleri arasında 40 dakikalık seanslarla devam ediyor. Kurslara katılan 7-14 yaş arası çocuklar hem sıcak havalarda eğleniyor hem de uzman eğitmenlerden ücretsiz yüzme dersi alıyor.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, ilçede 4 mevsim yüzme keyfi yaşattıklarını belirterek, “Kışla Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’nde yıl boyu süren yüzme eğitimlerimizin yanı sıra portatif havuzumuz da hizmet veriyor. Ayrıca büyük ilgi görüyor ve yavrularımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu