Ekonomi

Asya pazarlarında Çin desteği

Asya-Pasifik piyasaları, Tesla ve Qualcomm liderliğindeki Wall Street’teki teknoloji rallinin ardından Salı günü çoğunlukla düşüş yaşadı.

Tesla hisseleri, Morgan Stanley’nin hisse senedini yükseltmesinin ve otonom yazılımındaki atılımlar nedeniyle gelecekte önemli bir artış öngörmesinin ardından yüzde 10 yükseldi. Qualcomm’un hisseleri, yarı iletken şirketinin Apple’a 2026 yılına kadar akıllı telefonlar için 5G modem sağlayacağını açıklamasının ardından yaklaşık yüzde 4 arttı.

Yatırımcının güveni, Pazar günü The Wall Street Journal’da yer alan ve Fed’in gelecek haftaki toplantıda faiz oranlarını artırmamayı kabul ettiğine ilişkin bir raporla da desteklendi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi marjinal bir düşüş yaşadı ve emlak geliştiricisi Country Garden Holdings’in hisseleri yüzde 8,7’ye kadar yükseldi. Bu, alacaklıların Pazartesi günü geç saatlerde altı kara tahvilinin geri ödemelerini uzatma konusunda anlaşmaya varmasının ardından geldi.

Anakara Çin hisse senetleri, CSI 300 endeksinin yatay çizginin hemen üzerinde hareket etmesiyle baskı altında. altındasol.

Avustralya’nın S&P/ASX 200 endeksi yatay seyrederken, ülkenin Ağustos ayı işletme güven anketi Temmuz’daki +1’den +2’ye güçlendi.

habermerzifon.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu