Haber

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı Filistinli öğrencilerle iftar programında bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Sandıkçı: “İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli kardeşlerimize yönelik saldırıları çağdışıdır ve büyük bir insanlık suçudur”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsun’da eğitimlerine devam eden Filistinli üniversite öğrencileri ile iftar programında bir araya geldi. Lider İbrahim Sandıkçı öğrencilerle iftar yemeği yedi ve sohbet etti. Önder İbrahim Sandıkçı programda yaptığı konuşmada İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistin halkına yönelik saldırılarının kabul edilemez olduğunu belirterek, “İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli kardeşlerimize yönelik saldırıları çağdışıdır ve büyük bir insanlık suçudur. ” .

“Buna provokasyon siyaseti denir”

İsrail’in Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya ve Filistin halkına yönelik saldırılarını planlı bir şekilde artırdığına dikkat çeken Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İsrail, sadece Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinli kardeşlerimize vahşice saldırıyor. Geçmişe baktığımızda İsrail’in Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli kardeşlerimize yönelik bu saldırılarını artırdığını görüyoruz. Bunun adı provokasyon siyasetidir. Uluslararası toplum bu zulme sessiz kalmamalı ve derhal harekete geçmelidir.”

“Filistinli kardeşlerimiz asla yalnız değildir”

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli vatandaşlara yönelik saldırılarını kınayan Önder İbrahim Sandıkçı, “Bu saldırılara sessiz kalamayız. İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli kardeşlerimize yönelik baskınları çağ dışıdır ve büyük bir insanlık hatasıdır. İsrail, Mescid-i Aksa’ya yönelik alçakça saldırılarına bir an önce son vermelidir. Unutulmamalıdır ki Filistinli kardeşlerimiz hiçbir zaman yalnız değildir. Mübarek Ramazan ayında İsrail güvenlik güçlerinin ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya ve Filistinli kardeşlerimize düzenlediği saldırıyı kınıyorum.

Programa Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Samsun UDEF Başkanı Hakan Karaduman ve öğrenciler katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bismilajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu