Ekonomi

Coinbase’in Layer-2 blok zinciri “Base” önümüzdeki haftadan itibaren satışa sunulacak

ABD’deki en büyük halka açık kripto borsası madeni para tabanıOptimism’in OP Stack ile geliştirilen 2. katman blok zinciri Üssü, 9 Ağustos’ta satışa sunulacak.

Base, uygulamaları yeni ağda test edebilmeleri için Temmuz ayında geliştiricilere açıldı. Artık Coinbase, kullanıcıların eterPerşembe gününden itibaren ETH’lerini (ETH) Base ile köprüleyebileceklerini duyurdu.

Duyuru, Coinbase’in ikinci çeyrek kazançlarını bildirmesi planlanan “Onchain Summer” etkinliği sırasında yapıldı. Etkinlik boyunca içerik oluşturucuların ve geliştiricilerin sanatlarını konuşabilecekleri ve Base kullanarak uygulama geliştirebilecekleri bir ortam oluşturuldu. Katılımcı firmalar arasında Coca Cola(KO), Atari ve OpenSea.

Coinbase Wallet’ın resmi X hesabı (eski adıyla Twitter), ağ halka açılmadan önce bile Base’de Ether satın almanın mümkün olduğunu belirtiyor.

Dune için Blockchain verileri, geçen hafta yaklaşık 68 milyon dolar değerinde Ether’in ağa köprülendiğini gösteriyor.

Coinbase gibi, a16z olarak da bilinen risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz de yakında OP Stack kullanan 2. katman toplaması Magi’yi piyasaya sürecek.

Üs Oluşturan Jesse Pollak, CoinDesk’e gönderdiği basın bülteninde şu ifadeleri kullanıyor:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu