Ekonomi

Depremden etkilenen esnafın kredi borçları 6 ay ertelenecek

Şimşek, 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle Halk Bankası’nın Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay, Malatya, Osmaniye illerinde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara kullandırdığı Hazine faiz destekli kredilerin ertelenmesine yönelik mevzuat çalışmalarını tamamladıklarını bildirdi. bağlı ilçeleri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçeleridir.

“9,5 milyar TL kredi bakiyesi var”

Bu kapsamda 6 Ağustos’ta sona erecek olan kredi borçlarının ertelenmesi taleplerini değerlendirdiklerini belirten Şimşek, 64 bin 191 esnaf ve sanatkarın 9.5 milyar TL kredi bakiyesine sahip olduğuna dikkat çekti. adı geçen iller ve ilçeleri.

Başvuru kuralı aranmadan 6 ay daha faizsiz erteleme

Hükümet olarak depremzedelerin yaralarını sarmak için desteklerini sürdürdüklerini vurgulayan Şimşek, “Türkiye’de deprem nedeniyle işletmeleri zarar gören esnaf ve sanatkarlarımıza 6 ay faizsiz erteleme getiriyoruz. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesi ilan edilen bölgeler, Halk Bankası tarafından kullandırılan kredilerin ödenmesi için başvuru şartı aranmaksızın.’ ifadelerini kullandı.

dogansarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu