Teknoloji

Reels, Instagram’da Geçirilen Zamanı Önemli Ölçüde Artırıyor!

Instagram, WhatsApp ve Facebook gibi dünya çapında bilinen uygulamaları bünyesinde barındıran Meta, 2023 yılının ilk üç aylık kâr raporunu paylaştı. Şirket, son üç çeyrekteki düşüş trendini yıllık bazda %3 artış bildirerek sonlandırdı. gelirler.

CEO Mark Zuckerberg, bu artıştaki en büyük rolün Instagram’ın TikTok gibi kısa görsel hizmeti olduğunu söyledi. makaralar ” belirtti. Ayrıca Reels, çıktığından beri Instagram’da. harcanan önemli zamanArtış olduğunu da belirtti.

Reels sayesinde Instagram’da geçirilen süre %24 arttı

Zuckerberg’e göre Reels özelliğinin yapay zeka tabanlı içerik teklifleriyle kullanıma sunulmasından bu yana kullanıcıların Instagram’da geçirdikleri süre azaldı. %24 arttı belirtilmiş. Milyarder CEO, ihalelere ve sıralama sistemlerine yaptıkları yatırımların bu başarıya büyük katkı sağladığını sözlerine ekledi.

Ünlü iş adamı, Reels görsellerinin ne kadar ilgi gördüğüne dair de açıklamalarda bulundu. Zuckerberg’e göre, kullanıcılar bunlar görüntüleri günde 2 milyardan fazla şekillendirir paylaşım. Bu sonuncu altı ayda iki katına artış gösterir. Öte yandan Meta CFO’su Susan Li de Reels’in platforma katkısından çok memnun olduklarını ve insanların kısa görsel formatına önem verdiklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu